Kyvadlo

Kyvadlo patří k dalším pozoruhodným formám věštění a často se lidé zajímají jak vlastně funguje.
O tomto by vám měl napovědět následující text:
Kyvadlo je prodloužená ruka našeho podvědomí. My se ptáme a kyvadlo nám svým kinetickým pohybem naznačuje odpověď. Kyvadlo nám může být spolehlivým pomocníkem při rozhodování se pro některou z více variant řešení a taktéž si jeho prostřednictvím lze odpovědět na velké množství rozličných otázek. Práce s kyvadlem nám může pomoci i při posuzování vhodnosti nebo nevhodnosti jednotlivých potravin, léčivých čajů nebo dietních doplňků (a to často přímo v prodejně) apod.
Práce s kyvadlem není jako s počítačem, který funguje kdykoliv ho zapneme. S energiemi, a to obecně platí, se musí jednat vždy slušně a svátečně. V momentě, kdy je člověk „namíchne“ dostane od nich špatné, nebo matoucí odpovědi. Proto je důležité zmínit, že kyvadlo, ale ani žádné další věštecké pomůcky, neslouží ke srandě. Mějte toto na paměti!!!
Dále také existují situace, na které kyvadlo odpovědět nedokáže. Je to v momentě, kdy není něco rozhodnuto. V tomto momentě je kyvadlo nejčastěji v původní – nehybné poloze. Když se nad tímto zamyslíme, tak nám dojde, co zajímavého nám kyvadlo a věštění přináší. Jedná se o silné momenty, ale pozor – nikdy nespadněte k pokušení získat z nich maximum odpovědí pro ukojení Vašeho chtíče. Vždy používejte kyvadlo s rozumem a dobrou rozvahou a za odpovědi, které dostanete, tak energiím poděkujte.

EZOportál.cz,Bombastus

 

 

Čakry

Každá ze sedmi čaker je jako portál v našem energetickém poli. Pokud je zablokovaná, energie nemůže volně plynout, což má za následek určité mentální a fyzické problémy.

Čakry jsou energetická regulační centra našeho těla. Proudí jimi vitální energie, která nás drží na živu. Lidský organismus musí být zásobován ze tří různých pramenů. Potřebuje výživu, vzduch a vitalitu. Čakry jsou centrem energetické potence a tím i zdrojem veškeré energie, která cirkuluje naším tělem mřížovou sítí meridiánů.

Podle hinduismu se nachází v lidském těle přes 88 000 čaker, které jsou rozmístěny na různých místech. Za hlavní je považována jen hrstka z nich, konkrétně 7.

Kořenová čakra

Základní čakra nacházející se na spodní straně páteře. Při jejím zablokování pociťujeme často nedostatek energie, majetnické sklony, agresi až sobeckost. Jsou s ní spojovány nemoci jako zánět močového měchýře, průjem, obezita nebo impotence. 

Sakrální čakra

Druhá čakra, označována také jako sexuální, se nachází mezi pupíkem a pohlavními orgány. Pokud je v harmonii a energie proudí plynule, jsme vůči partnerovi otevřenější, příjemnější a celkově více sexuálně uvolněni. Naopak při zablokování dochází k sexuální chladnosti a potlačování emocí. Na sakrální čakru se vážou nemoci varlat a prostaty, PMS a cysty na vaječnících.

Solar-plexus čakra

Asi dva prsty nad pupíkem je umístěna čakra solar-plexus. Spojuje se s vnitřní spokojeností a vyrovnaností. Když je zablokovaná či narušená, cítí se dotyčný nespokojený, neklidný a nebývá ani příliš ambiciózní. Solar-plexus čakra má vliv na nemoci jater, cukrovku či kýlu.

Srdeční čakra

Nachází se u srdce a je napojena na mezilidské vztahy a lásku. Lidé mající srdeční čakru v harmonii jsou otevření, soucitní a ochotní. Naproti tomu zablokovaná čakra v člověku utlumuje schopnost lásku dávat i přijímat.

Krční čakra

Máte občas pocit, že se neumíte vůbec "vymáčknout" a ztrácíte během hovoru niť? Možná máte zablokovanou krční čakru, která je napojená právě na komunikaci a vyjadřování. Najdete ji mezi hlavou a páteří. Její zablokování se projevuje vadami řeči, špatnými vyjadřovacími schopnostmi, nevýrazným hlasem a plachostí.

Čelní čakra

Čakra třetího oka se schovává uprostřed čela a bývá spojována s duchovními silami. Je-li narušená či zablokovaná, nedokážeme tolik vnímat duchovno a esoterično, přijímat duchovní poznání. Dostavit se může také bolest hlavy, poruchy vidění či zánět horních cest dýchacích. Lidé s vyrovnanou čelní čakrou jsou naopak více otevření poznání, novým věcem a názorům.

Temenní čakra

U této čakry mluvíme o úrovni její vyvinutosti – jsou-li všechny ostatní čakry v harmonii, dochází k jejímu vyvinutí. A tehdy říkáme, že je v harmonii. Temenní čakra bývá spojována s depresemi, epilepsií, senilitou a schizofrenií.

Jak harmonizovat čakry?

K odblokování čaker můžete využít hned několik způsobů. Mezi ty méně náročné patří například muzikoterapie. Hudba je pro většinu lidí uklidňující a relaxační nástroj. Na internetu dokonce můžete nalézt skladby přímo k odblokování čaker.

Další metodou jsou tělesná a dechová cvičení. Každá čakra má své specifické cviky, kterými můžete upravit tok energie.

Čištění a harmonizaci čaker lze provádět také pomocí masáží. Nejvhodnější je masírovat tzv. reflexní body na chodidlech. Každá čakra má na chodidle svou zónu. Krouživými pohyby postupně masírujte bod první čakry, následně druhé, třetí atd.

V neposlední řadě se provádí čištění čaker léčivými kameny. Většinou se volí kámen v barvě čakry:

Kořenová čakra (červená) – jaspis, granát, červený karneol, achát…
Sakrální čakra (oranžová) – sluneční kámen, ohnivý opál, oranžový avanturín, karneol…
Solar-plexus čakra (žlutá) – tygří oko, jantar, žlutý jaspis, citrín…
Srdeční čakra (zelená) – turmalín, olivín, malachit, fluorit…

Krční čakra (modrá) – tyrkys, chalcedon, akvamarín, tanzanit…
Čelní čakra (fialová) – ametyst, fluorit, azurit, opál…
Temenní čakry (bílá) – křišťál, bílý achát, bílé korály, kalcit, perly…