Masáž ruky a předloktí se zaměřením na karpální tunely.

Bolí, brní, mravenčí či pálí Vás prsty u rukou? Cítíte otok či ztuhlost zápěstí? Nemáte v ruce sílu?
Je to, kromě jiných alternativ, jeden z příznaků syndromu karpálního tunelu.
Příznaky a projevy syndromu karpálního tunelu
Syndrom karpálního tunelu se nejčastěji manifestuje zpočátku brněním, mravenčením, či pálením prstů na postižené končetině (nejčastěji palce, ukazováku a prostředníku).
Poté může dojít ke ztrátě kožní citlivosti a oslabení těchto prstů, které je provázeno poměrně velkou bolestivostí. Ruka působí nešikovně a svaly předloktí ztrácí svalovou sílu a postupně ochabují.
Nepříjemné pocity se nejčastěji projevují v klidu, mnohdy nemocného budí ze spánku. Bolesti v zápěstí mohou vystřelovat až do ramenního kloubu a hlavy.
Objevuje se také otok a ztuhlost zápěstí. Nemocní mohou mít pocit oteklých prstů, i když otok není viditelný. Intenzita obtíží mnohdy kolísá, ale většinou se postupně symptomy zhoršují.
Co to je, karpální tunel?
Názvem karpální tunel se označuje úzká štěrbina v oblasti zápěstí, která je ze tří stran obklopena zápěstními kůstkami a ze čtvrté strany na ni naléhá pevný zápěstní vaz.
Tímto tunelem vede do dlaně devět šlach ohýbačů prstů a palce a mediální nerv (n. medianus), který se právě může stát zdrojem bolestí. Nervus medianus inervuje ruku a zajišťuje jak senzitivitu, tak pohyby jemné i hrubé motoriky.
Syndrom karpálního tunelu je jedním z nejčastějších útlakových syndromů. Vzniká permanentním stlačením nervus medianus, k němuž dochází nejčastěji přetížením, úrazem, otokem některé ze šlach, kostní ostruhou, dislokací, či výpotkem, což je příčinou bolestí.
Hlavními původci vzniku jsou chronické přetěžování zápěstí nebo dlouhodobé vystavení zápěstí tlaku. Nejvyšší výskyt se udává u zaměstnání jako je práce na počítači, hra na klavír, žurnalista a další. Pokud není práce na počítači z ergonomického hlediska v pořádku, dochází k trvalému tlaku na zápěstí, čímž dojde ke zbytnění vazu kryjícího karpální tunel a tím se začne utlačovat nerv.
Masáž horní končetiny k předloktí – uvolňující a regenerační masáž hřbetní a dlaňové části ruky, metakarpálních rýh, zápěstí, předloktí a loketního kloubu. Provádí se pouze pomocí vytříbených přírodních solí, olejů, krémů, masážních technik a přírodních zábalů se zaměřením na karpální tunel. Je to velmi příjemná a uvolňující masáž, která slouží především k uvolnění energetických drah a nastartování vnitřních orgánů. Vychází ze skutečnosti, že na dlaňové části se nalézají energetická zakončení veškerých orgánů celého těla (podobně jako u plosky nohy). Ruce jsou velmi důležité končetiny, bez kterých bychom se velmi těžko obešli a patří k nejcitlivějším částem našeho těla, stejně jako plosky nohou. Masáž podporuje funkci vnitřních orgánů, napomáhá problémům s karpálními tunely, pomáhá odstranit stres, uvolňuje celé tělo a dodává energii. Masáž může být velmi účinnou metodou i jako prevence ve výše uvedených nedostatcích.
Kromě masáže se Vám dostane úžasného ošetření dlaní formou zábalu kosmetikou z Tibetských bylin. Vaše ruce budou zdravé, něžné, jemné a připravené pouze hladit.