Reflexní masáže

Thajská

 – akupresurní techniky
Odstraňování bolestí formou stlačování (rozpouštění negativních energií) akupresurních bodů na meridiánech.

Plosky nohou s energetickým uvolněním psychických bloků

Bolí Vás nohy? Cítíte se celkově unaveni? Máte pocit psychického vyčerpání – vyhoření?
Jedna z možností, jak se tohoto stavu zbavit se Vám právě nabízí – Masáž plosek s energetickým uvolněním psychických bloků a celkového nastartování Vašeho organizmu.
Co je v tomto luxusním ošetření zahrnuto?
  •  komplexní relaxace
  •  masáž plosky a bérce (pod koleno)
  •  masáž lýtkového svalu
  •  ošetření bodu „36 mil“
  •  stimulace reflexních bodů na plosce
  •  masáž bodu Sluneční čakry
  •  protahování metatarzálních rýh
  •  ošetření hlezna a okolí paty
  •  ošetření Achilovy šlachy
  •  zábal plosek odstraní: plísně nohou, zápach chodidel, potivost a popraskané paty.
Masáž plosky a bérce – uvolňující a regenerační masáž plosky a bérce. Provádí se pouze pomocí vytříbených přírodních solí, olejů, krémů a přírodních zábalů. Je to velmi příjemná a uvolňující masáž, která slouží především k uvolnění energetických drah a nastartování vnitřních orgánů. Je prováděna na chodidle, nártu a bérci. Vychází ze skutečnosti, že na chodidle se nalézají energetická zakončení veškerých orgánů celého těla. Nohy jsou velmi důležité končetiny, které nás celý život nosí a přestože je maximálně neustále zatěžujeme, patří k nejcitlivějším částem našeho těla.
Masáž podporuje funkci orgánů, pomáhá odstranit stres, uvolňuje celé tělo a dodává energii. Správnou stimulací se v organizmu navodí stav uvolnění a homeostázy(rovnováha). Tato masáž může být velmi účinnou metodou prevence, obzvláště při problémech vyvolaných nesprávnou funkcí vnitřních orgánů či nerovnováhou v těle. Vhodná je při blokaci krční páteře, utlumení bolesti hlavy, zad, plotének a kloubů, na potlačení zánětu a psychických problémů. Dále povzbuzuje imunitní systém a je velkým pomocníkem při skolióze, alergiích, detoxikaci těla a slouží jako podpora při lymfodrenáži.
Promačkáváním nebo naopak lehkou masáží reflexních bodů lze odhalit mnoho interních problémů, protože při poruše funkce orgánu dochází na plosce ke změně barvy, citlivosti, bolesti a pocitů v dané projekční oblasti. Následnou masáží a jemným tlakem na dané části plosky lze problémy zjistit, event. výrazně zmírnit nebo i odstranit. Ošetřením se tělo stává odolnější, vyrovnanější a tak pomáhá udržovat duševní a fyzickou harmonii.
Masáž lýtkového svalu – odstraňuje ze svalu kyselinu mléčnou, metabolity, sval uvolňuje a prokrvuje. Následně se uvádí do pohybu i cévní systém.
Ošetření bodu „36 mil“ – odstraňuje „těžké nohy“ a otoky kotníku.
Masáž bodu Sluneční čakry – odstraňuje různorodé potíže somatické ale i psychické. V tomto bodě se zrcadlí naše pocity strachu a úzkosti. Všichni známe svíravý a nepříjemný pocit kolem žaludku. Masáží tohoto bodu se rozpouští a uvolňují nahromaděné, potlačované nebo už zapomenuté pocity, které v sobě nosíme a které nám brání v radosti ze života.
Zábal – finální část masáže je zábal plosek do speciálního krému s hadím tukem, který poskytuje vysokou úroveň ochrany pokožky, udržuje přirozenou rovnováhu pH, potlačuje podráždění, hojí odřeniny a drobné ranky, odvádí toxiny, dezinfikuje, zlepšuje cirkulaci krve a odstraňuje svědění. Předchází vzniku drobných kožních infekcí, odstraňuje nepříjemný zápach, potivost a zjemňuje pokožku. Krém obsahuje hadí tuk, mandlový olej, skvalen, kafr a vitamín E.